Czy samodzielne montowanie sufitu napinanego to dobry pomysł. Czy też lepiej zlecić to firmie, która specjalizuje się w tego typu usługach. Co przemawia za samodzielnym montażem, a jakie są zagrożenia. Zapraszam do czytania.

Jak zamontować sufit napinany?

Jak zamontować sufit napinany? Przede wszystkim na samym początku należy zrozumieć jedno, nie jest to zadanie proste ani łatwe,niejednokrotnie samodzielnie wieszając sufity napinane doprowadzamy do uszkodzenia podstawowego oraz najważniejszego elementu jakim jest tutaj folia PCV. Dlatego pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności założyć odpowiednie umocowanie w adekwatnym do tego miejscu, szyn jakie de facto będą stanowić szkielet naszej konstrukcji, tym samym to właśnie po nich zostanie rozciągnięta cała folia. Oczywiście przyjmuje się, iż powinny znajdować się one na optymalnej wysokości a co za tym idzie najważniejsze by były równomiernie do siebie ułożone. Jeżeli doszliśmy do momentu położenia foli PCV, to tutaj niestety nadchodzi etap jej naciągnięcia czy też raczej rozciągnięcia, to właśnie w tej sytuacji najczęściej popełniamy błędy gdy chodzi o sufity napinane montaż. Pamiętajmy aby po jej odpowiednim rozgrzaniu, rozpocząć delikatne rozciągnie za pomocą szyn oraz wcześniej przymocowanych do niej sznurków, folia ma zwisać swobodnie z drugiej jednak strony być napięta w najbardziej adekwatny sposób. Wydawać by się mogło, iż łatwo zamontować taki sufit napinany, jednak jak pokazuje życie w większości przypadków nie jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu. Z tego też powodu warto się zastanowić, czynie lepszym rozwiązaniem jest zaangażowanie firmy, która zrobi to w precyzyjny czy też dokładny sposób, przede wszystkim taki jaki nie doprowadzi do uszkodzenia poszczególnych elementów sufitu i pozwoli na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Na koniec jeszcze chcę dodać. Czasem niektórzy mają fach w ręce. Mimo iż nie pracują w firmie remontowej to jednak samodzielnie są w stanie założyć ogrzewanie podłogowe i nie muszą szukać np. hydraulika, bo są w stanie samodzielnie wykonać pracę. W taki sposób mogą zaoszczędzić na np. wspomnianym hydrauliku. Część osób jednak nie ma fachu i (trzymając się wspomnianego hydraulika) nie w stanie są samodzielnie wymienić uszczelkę. Tak też proszę odebrać powyższy artykuł.