Jeszcze do niedawna osobom, którym zależało na ukryciu rur lub kabli, które zostawił wcześniej elektryk Wrocław znajdujących się na suficie zalecano położenie sufitu podwieszanego.Tego rodzaju rozwiązanie było również powszechnie stosowane do obniżania sufitów wysokich pomieszczeń w starych kamienicach. W związku z tym, że budowa sufitu podwieszanego jest dosyć pracochłonna, coraz częściej wykorzystuje się alternatywne rozwiązanie w postaci sufitu napinanego.

Sposób na równy sufit

Sufit napinany powstaje w wyniku rozwieszenia specjalnie przygotowanej płachty przypominającej w dotyku grubą folię malarską. Montaż takiego materiału zajmuje maksymalnie kilkanaście godzin, a więc nie porównywanie mniej niż w przypadku montażu sufitu podwieszanego. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest brak uciążliwego pyłu i brudu powstającego podczas gipsowania i szpachlowania. Materiał, z którego wykonany jest sufit napinany może być jednobarwny lub pokryty dowolnym motywem. Ilość dostępnych motywów jest bardzo duża, dlatego daje wiele możliwości aranżacji wnętrz. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się sufity napinane wykonane z materiału,który przepuszcza część światła. Połączenie takiego materiału z oświetleniem led tworzy znakomity efekt w postaci równomiernie podświetlonego sufitu napinanego.

Przed zakupem sufitu napinanego należy pamiętać o wykonaniu dokładnych pomiarów pomieszczenia, w którym produkt ma zostać umieszczony. W związku z tym, że sufit napinany powinien zostać zamontowany w pewnej odległości od stropu, nie nadaje się do niskich pomieszczeń. Nie należy go również stosować we wnętrzach, w których po montażu zasłaniałby kratkę wentylacyjną. Szybkość i łatwość w montażu, a także możliwość tworzenia efektów świetlnych sprawia, że tego rodzaju produkt przyjął się na rynku i cieszy się rosnącą popularnością.